نزدیک به ۲۰ درصد انرژی الکتریکی تولیدی در دنیا، در سیستم های پمپاژ مصرف می شوند. این رقم قابل توجهی است و معنی دیگر آن این است که جلوگیری از اتلاف انرژی در سیستم های پمپاژ می تواند به کاهش مصرف انرژی در کشور و جهان منجر شود. این کاهش مصرف انرژی می تواند هم هزینه های تولید و مصرف سوخت ها را کاهش دهد و از سوی دیگر منجر به حفظ بیشتر محیط زیست به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های فعلی جهان بشر باشد.

پمپیران به عنوان یک شرکت پیشرو تولیدی که هم در لبه دانش طراحی و ساخت پمپ حرکت می کند و هم خود را در برابر جامعه و محیط زیست مسئول می داند تلاش می کند که مشتریان و کاربران پمپ ها را در همه فرایندهای مربوط به انتخاب، نصب، راه اندازی و نگهداری از پمپها، همراهی نماید. همچنین مشاوره در جهت بهینه سازی طرح های در حال اجرا یا آنالیز ایستگاههای پمپاژ موجود در جهت بهبود وضعیت با رویکرد کاهش مصرف انرژی و افزایش عمر تجهیزات را به عنوان یکی از وظایف خود تعریف کرده است.

بر این اساس قسمت مهندسی فروش آبفلزپمپ در رابطه با مسائل فنی مشتریان تلاش دارد تا از طریق کارشناسان این واحد ضمن برقراری ارتباط با مشتری و ارائه راهنمایی های لازم، در صورت لزوم ارتباط سایر بخش های داخلی شرکت از جمله واحد مهندسی و تحقیق و توسعه، واحد تضمین کیفیت، واحد تولید و سایر بخش ها را برقرار سازد.

تمامی استعلام­ها و نیازمندی­های شرکت­های کارفرما، مشاور ،پیمانکار و… از کانال­های متفاوت ایجاد شده، توسط متخصصان خبره و با تجربه­ ی شرکت در این واحد دریافت و کوشش می­شود در کوتاه‌ترین زمان با شناخت انتظارات مشتری، پیشنهادات جذاب و پایدار به ایشان ارائه گردد.این واحد مسئولیت ارائه پیشنهادات فنی و اقتصادی به مشتریان را در قبال محصول/خدمات عهده‌دار است.با تکیه بر دانش فنی و داده های تخصصی، این واحد آمادگی همکاری در انجام برآورد­های مشتریان را دارد.